KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Slavnosti škol 2018
Zpět

Slavnosti škol 2018

Přidáno 15. 10. 2018
Ilustrační foto
https://www.praha5.cz/slavnosti-skol-prahy-5-v-parku-portheimka-2/
V parku Portheimka proběhl v sobotu dne 13. října již druhý ročník akce Slavnosti škol. Během příjemného dne měly děti z různých částí Prahy 5 spolu se svými rodiči možnost vzájemně se poznat, podívat se na různá vystoupení a prohlédnout si stánky jednotlivých škol. Celou akci zaštítil náš místostarosta pro školství, pan Vít Šolle:
„Jedním z cílů je podpořit spolupráci mezi školami, rodiči a zřizovatelem. Nechceme brát tuto akci jako veletrh, ale jako setkání škol s veřejností a jejich propojení. Pozvali jsme každého, kdo chce prožít smysluplně strávený den a podpořit naše děti a žáky, kteří se na celou akci velmi poctivě připravili“.
 
Akci, na které vystoupilo v živém vystoupení 29 škol, moderoval herec Martin Zounar.

Děti a žáci předváděli pěvecká a taneční vystoupení, folklór, balet, divadelní scénky, bubnování, recitace, cvičení a moderní gymnastiku. Návštěvníci se mohli občerstvit, včetně občerstvení vyrobeného ve školách. Pro děti si školy vzájemně připravily různé aktivity, hry a soutěže. Vydařená akce se zúčastnil během celého dne úctyhodný počet dětí, rodičů a návštěvníků.