KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Ve volbách do Zastupitelstva MČ Praha 5 jsme získali 3 mandáty
Zpět

Ve volbách do Zastupitelstva MČ Praha 5 jsme získali 3 mandáty

Přidáno 28. 11. 2018
Ilustrační foto
Členové KDU-ČSL se do komunální politiky vrátili po značném úsilí v roce 2014. V letošních komunálních volbách se mělo prokázat, zda se jednalo o náhodu, nebo se potvrdí trend návratu křesťanských demokratů do komunální politiky v metropoli všeobecně. Tři zastupitelé, zvolení na samostatné kandidátce KDU-ČSL a nezávislých do Zastupitelstva Městské části Praha 5 jsou dokladem toho, že i v roce stého výročí vzniku Československé republiky křesťané do politiky patří.
O mnohém svědčí i nárůst počtu volebních hlasů pro KDU-ČSL a nezávislí o více jak 16 000.  Tato důvěra je velmi hodnotná a je také zavazující. Svědčí také o dobré práci těch, kteří nás reprezentovali v radě, ve výborech a komisích a v nejrůznějších spolcích.

Povolební vyjednávání zdánlivě nedopadla dobře.  Nově sestavená koalice ODS, ANO a Pirátů působí programově poněkud nelogicky, když sestává ze stran, které se vůči sobě před volbami ostře vymezovaly.  Soudržnost tohoto spojenectví se ukáže, až bude nutno odkrýt karty při společném rozhodování. KDU-ČSL a nezávislí, TOP09 a STAN připadá role opozice.  Chceme se tohoto úkolu zhostit s velkorysostí a odvahou.

Zvolení zastupitelé za KDU – ČSL a nezávislí, kterými jsou Marie Ulrichová-Hakenová, Vít Šolle a Josef Cuhra  se chtějí ve své práci věnovat přednostně kultuře, sociální problematice, školství, životnímu prostředí a územnímu rozvoji.

Naše kontakty:

Zastupitelé:
 
Marie Ulrichová- Hakenová:
členka zastupitelstva, členka Výboru pro otevřenou radnici a agendu ombudsmana, členka Komise kulturní a obnovy památek
marie.hakenova@praha5.cz

Vít Šolle:
člen zastupitelstva, člen Kontrolního výboru, člen Volebního výboru, člen Komise školské
vit.solle@praha5.cz

Josef Cuhra:
člen zastupitelstva, člen Výboru životního prostředí, člen Volebního a mandátového výboru
josef.cuhra@praha5.cz

Další účast v komisích:

V komisi sociální je členem Jakub Suchel (jakub.suchel@seznam.cz), v komisi bezpečnostní David Rožek (rozekd@seznam.cz) a v komisi majetkové Jan Jelínek (smartcentrum@volny.cz).

http://www.praha5.kdu.cz/domu
https://www.facebook.com/KDUCSLPraha5/
https://twitter.com/KDUPraha5


Těšíme se na spolupráci,
                                                                                                Josef Cuhra, Vít Šolle, Marie Ulrichová-Hakenová