KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zápis na Žvahově byl úspěšný!
Zpět

Zápis na Žvahově byl úspěšný!

Přidáno 30. 4. 2019
Ilustrační foto
K zápisu do 1. tříd, konanému dne 24.4. 2019 přišlo 74 dětí. Z toho 30 ze spádové oblasti a 10 ze spádové oblasti s odkladem.

Většina rodičů označila ZŠ Pod Žvahovem za preferovanou školu. Po čtyřech letech od obnovy školy je zřejmé, že zahájení výuky ve škole Pod Žvahovem bylo oprávněným a promyšleným krokem, kterým bylo napraveno pochybení městské části za časů starosty Jančíka. Škola žije a rozvíjí se. KDU-ČSL je hrdá na to, že to byl právě její místostarosta, který obnovu  školy prosadil a technicky zabezpečil. Dík patří také paní ředitelce, panu zástupci ředitelky a všem učitelům a rodičům, pro které se stal rozvoj školy Pod Žvahovem posláním a věnují tomuto úkolu své schopnosti i volný čas.

Díky tomuto nezištnému úsilí otevře škola ve školním roce 2019/2020 dvě první třídy. Tím je zajištěn dostatečný počet žáků pro 2.stupeň, který bude otevřen v příštím školním roce.

Na příkladu obnovy školy Pod Žvahovem je zřejmé, že usilovat o společné dobro má smysl a i dnes lze nacházet společný cíl.

Josef Cuhra