KDU.breadcrumbs.homeVolby 2018 Program pro jednotlivé oblasti Hlubočepy a Zlíchov Setkání o budoucnosti naší školy - Základní škola Žvahov
Zpět

Setkání o budoucnosti naší školy - Základní škola Žvahov

Přidáno 17. 1. 2018
Ilustrační foto
„Setkání o budoucnosti naší školy“ bylo hlavním tématem setkání rodičů žáků Základní školy v ulici Pod Žvahovem s představiteli Městské části Praha 5, které se uskutečnilo ve středu 10. ledna v podvečer v prostorách školy. 
     Za Městskou část Praha 5 se diskuze s rodiči zúčastnili zástupce starosty Městské části Praha 5 Mgr. Vít Šolle, předseda Školského výboru Viktor Čahoj, radní Městské části Praha 5 Bc. Martin Damašek, JUDr. Tomáš Homola, RNDr. Radomír Palovský, CSc, Jan Trojánek a zastupitel Ing. Josef Cuhra.

     Za Základní školu Pod Žvahovem hovořili ředitelka školy Mgr. Libuše Daňhelková, zástupce školy Mgr. Jan Horkel a zástupci Spolku rodičů a přátel ZŠ Žvahov. Úspěšný rozvoj znovuotevřené školy Pod Žvahovem dospěl do fáze, kdy je aktuální uvažovat o jejím osamostatnění a o rozšíření projektu na II. stupeň. Bylo důležité pro radnici znát názory rodičů. Jednoznačně se ukázalo, že rodiče podporují jak zřízení úplné základní školy s devíti ročníky, tak osamostatnění školy. Škola vyrůstá z kořenů a tradice postavené na komunitě, unikátním okolí a rodinném přístupu. Proto nezbytnými podmínkami pro naplnění vize rozvoje a budoucnosti Základní školy Pod Žvahovem je zájem rodičů a podpora zřizovatele, která byla přítomným rodičům na setkání všemi zástupci Městské části Praha 5 přislíbena.