Zpět

Vidoule, věc veřejná

Přidáno 20. 9. 2014
Ilustrační foto
Doby, kdy starost o  životní prostředí  příslušela jaksi  automaticky  Zeleným a  zaťatým  místním aktivistům jsou  dávno pryč.  Zdravé  prostředí pro život se stalo   společným  cílem  většiny občanů.  Již několik let můžeme v Praze 5 sledovat  úsilí  jednotlivých  občanů a  občanských sdružení za  ochranu a záchranu přírodního parku Vidoule,  který  je  na několika místech ohrožen  plánovanou zástavbou. Nejedná se pochopitelně o  výstavbu ve veřejném zájmu, ale o  nenasytné  developerské  projekty.

Součástí  aktivit, jejichž   cílem je   informovat   veřejnost  o stavu věcí na  Vidouli  je setkání nazvané  Běh za Vidouli.   Přímo v prostředí parku je možno se sejít,   zaběhat si, nebo se jenom na místě  dozvědět více o   současném dění  v přírodním parku. 
Na akci zvou občanská sdružení  Spolek Cibulka, Košířská cibulačka, Sdružení Jinonice-Vidoule, Sdružení pro krajinu kolem nás, Sdružení  za záchranu parku Kavalírka a Sdružení za život lidskej.  Tato sdružení jsou  součástí platformy Zapět.
Setkání se koná  dne 9.9.  od 17 hodin u tenisových hřišť Šmukýřka, v ulici  Na Výši  2A.  Další informace  je možno  nalézt na www.cibulky.info.
Josef Cuhra