Zpět

Praha 5 pro mladé

Přidáno 23. 7. 2018
Ilustrační foto
Tereza Šlápotová: "Chci Prahu 5 jako místo, kde mohou mladí lidé spokojeně žít, studovat a trávit svůj volný čas." 
Chtěla bych, aby se studenti a mladí lidé na Praze 5 cítili vítaní a věděli, že jejich hlas je také slyšet. Aby mohli předkládat návrhy, jak zlepšit veřejný prostor a neměli u toho pocit, že je nikdo nebude brát vážně. Chci, aby věděli, že se mají na koho obrátit se svými nápady a návrhy.

Chci propojení středních škol na Praze 5 a vytvoření jednotné platformy, kde by se mohli studenti setkávat, nezávisle na oboru studia. Zároveň bych chtěla, aby městská část podporovala jejich neziskové činnosti a umožnila větší rozvoj těmto projektům. Praha 5 musí více podporovat DDM a další volnočasové aktivity, ať už se jedná o sportovní oddíly pro mládež či o turistické nebo skautské oddíly.

Chci se podílet na zlepšení dostupnosti kultury pro studenty. Třeba podporou (nejen) studentských hereckých spolků či organizováním koncertů studentů uměleckých škol.

Mladí lidé mají obrovský potenciál a městská část by jim měla být partnerem při realizaci jejich nápadů. Jsem připravená být hlasem mladých na radnici, být spojnicí mezi mladými lidmi, kteří se poprvé setkávají s úřady a nechápou je a úřady, které zase naopak nechápou přístup mladých.

 
Máme společný cíl!