Zpět

Barrandov, náš domov

Přidáno 24. 8. 2018
Ilustrační foto
Každý z nás má o domově nějaké ideální představy, které se s realitou často rozcházejí. Jsou věci, které změnit můžeme a které změnit nemůžeme. Já bych byla ráda, aby se nám na území Barrandova společně lépe žilo, aby naše okolí vypadalo lépe, abychom zde měli místa, kam se pravidelně rádi vracíme, aby naším domovem nebyl jen ten byt nebo dům, ve kterém bydlíme, ale i Barrandov jako celek," říká Monika Ettlerová, naše kandidátka na pátém místě a barrandovská rodačka.
Mít či nemít... kde zaparkovat?

Každodenní problém s parkováním trápí téměř každého z nás. Přeplněná parkoviště u polikliniky, v Lamačově a v okolí konečné tramvaje ve Werichově se staly každodenní samozřejmostí, bohužel často je problém rozumně zaparkovat i v Grussově ulici nebo ve Wassermannově. Situace je dlouhodobě neúnosná také proto, že na těchto parkovištích často parkují lidé dojíždějící na tramvaje. Barrandovu například chybí parkoviště P+R, které by se v současné době dalo vybudovat z evropských dotací.

Třídit odpad je fajn... 

Jsem ráda, že na Barrandově jsme uvědomělí a třídíme odpad. Ovšem třídíme ho v takovém množství, že popelnice téměř denně přetékají. Například ve Voskovcově ulici by byly další kontejnery na tříděný odpad určitě potřebné. Obecně však zastávám názor, že než přidávat místa s kontejnery na tříděný odpad, by bylo rozumné udělat zabudované kontejnery do země, které mají mnohem větší kapacitu toho, co pojmou. Vím, že toto není řešení pro celé sídliště, ale kromě Tilleho náměstí, kde tyto kontejnery už jsou, by byly určitě potřebné i na dalších frekventovaných místech, například u obou základních škol či v Lamačově ulici. A tam, kde toto není možné, bychom zajisté měli dát kontejnery s větším objemem.

Barrandov je město, a má mít důstojný kulturní prostor

Pokud by se Vás někdo zeptal, co je kulturním centrem Barrandova, co byste odpověděli? Ten plácek před Billou? Nebo snad knihovna a plácek se sochou Pegase? Barrandov nemá prostory, kam by bylo možné zajít na koncert, divadelní vystoupení, zajímavou přednášku. Jsou tu sice prostory obou škol, ale nejeví se jako vhodné nejen z pohledu bariérovosti, ale i z celkového dojmu, že prostě jsou součástí školy. Pojďme podpořit výstavbu centra kulturního života na Barrandově, které bude velké, bezbariérové a otevřené opravdu všem.
 
Ráda bych žila na ještě krásnějším a kulturnějším Barrandově. A co vy? Přijďte 5. a 6. 10. k volbám - MÁME SPOLEČNÝ CÍL!
 
Monika Ettlerová