Zpět

Společně pro bezpečný Smíchov

Přidáno 27. 8. 2018
Ilustrační foto
David Rožek, náš kandidát č. 10, popisuje svou vizi bezpečnosti Smíchova:
Jsem prakticky celý život svědkem vývoje bezpečnostní situace na Smíchově, na Andělu v přilehlých parcích nebo na náplavce. Vnímám, že i přes snižující se statistiky páchání kriminality v celé ČR dochází ke zlepšování situace obyvatel a návštěvníků této krásné části Prahy 5 jen pozvolna a bez viditelných výsledků.

Rád bych se věnoval tématu majetkové kriminality, která na Praze 5 stále dosahuje smutných rekordů a je srovnatelná s místy jako je třeba Hlavní nádraží nebo jiné podobné lokality v celé Praze. Trápí mě však i násilná trestná činnost, nelegální hazard nebo obchod s chudobou.

Všechny tyto jevy se na Praze 5 vyskytují a já nabízím svou vizi, jak je snížit na minimum, jako v jiných městech. Jedná se o soubor opatření od podpory městské a státní policie, spolupráce s občany a jejich hlubší zapojení do bezpečnosti, školení rizikových skupin obyvatel, podpora community policingu a využívání moderních technologií pro včasnou detekci rizik a trestné činnosti. Ve světě jsem mnoho podobných úspěšných modelů shlédl a rád bych je aplikoval i ve své rodné čtvrti, neboť bezpečnost je záležitostí nás všech!
 
Máme společný cíl!
 
David Rožek