Zpět

PhDr. Simona Švingrová Ph.D.

kandidátka č. 8
Jmenuji se Simona Švingrová, narodila jsem se na jihu Čech a od 18 let žiju v Praze. Pracuji jako překladatelka a učitelka německého jazyka. Už během svého studia na Filozofické fakultě UK jsem se naučila, jak je důležité umět nahlas říct ve správný okamžik svůj názor. 
Podobně to funguje i v komunální politice. Veřejný prostor nám nesmí být lhostejný. Pokud ho chceme utvářet a měnit, nesmíme se bát vyjádřit své mínění.

Svůj domov jsem našla ve starých Hlubočepích a společně se mnou i můj manžel a moje děti. Jejich rozvoj a především jejich vzdělání jsou pro mě velmi důležité. Když se rodila iniciativa občanů Hlubočep, Žvahova a Zlíchova za obnovu základní školy Pod Žvahovem, připojila jsem i svůj hlas. Základní škola, která více než 10 let zela prázdnotou a do jejíchž lavic opět usedly děti, byla znovu otevřena díky obrovskému úsilí občanů, zastupitelů a školních pracovníků. My všichni jsme řekli své ano a dokázali změnit osud žvahovské školy.

Budu usilovat o to, aby naše děti svou cestu nemusely měnit po celých devět let – aby se podařilo úspěšně otevřít i druhý stupeň žvahovské školy.

Já věřím, že to jde: Pojďme žít jinak, pojďme říct svůj názor.
 
Máme společný cíl!