Zpět

Mgr. Vít Šolle

místopředseda KDU-ČSL Praha 5, předseda Pražské organizace KDU-ČSL
Vychoval jsem čtyři dcery, všechny chodily do mateřské a základní školy v Praze 5. Je mi 56 let, celý život bydlím v Praze 5, pochopil jsem, že pro správné rozhodování o Praze 5 je to důležité. Velice si přeji, aby mé děti a vnoučata, mí žáci, mí sousedé, a nejen oni, žili v míru, demokracii, ne na úkor budoucnosti, jak ve vztahu k lidem, tak ve vztahu k přírodě. Demokracie a sociální spravedlnost jsou spojité nádoby, jedno bez druhého dlouho nevydrží.

Jsem členem Zastupitelského klubu KDU-ČSL Praha 5 a členem Školského a Kontrolního výboru.
Moje zkušenost z práce v Zastupitelstvu a Radě MČ Praha 5 je bohatá a zajímavá. Děkuji velice kolegům našeho klubu a zastupitelům v Praze 5 za důvěru, se kterou mě do funkce radního vyslali. Snažil jsem se, abych ji nezklamal. Cíle z programového prohlášení rady v oblasti školství jsem splnil. Dosavadní zkušenost z této práce mi dodává optimismu, že věci se dají měnit k lepšímu. Chce to držet dobré cíle, jednat poctivě, trpělivě a hledat shodu.
 
V zastupitelstvu se chci zasazovat o další kvantitativní a kvalitativní rozvoj předškolního a základního školství, tak jak uvádíme v našem programu.  Školy jsou nejen místem vzdělávání, ale i centrem kulturního, společenského a sportovního života ve svých lokalitách. Podporují vědomí sounáležitosti, soudržnosti a spoluodpovědnosti za obec. Proto je tak důležité, aby i na Podbělohorské a Pod Žvahovem byla úplná devítiletá základní škola.
 
Za prvé, my máme na mysli všeobecné vzdělání všech, kdo se narodili lidmi, ke všemu lidskému. Musí tedy být vedeni pospolu jednou cestou, kam až mohou být vedeni, aby se všichni navzájem povzbuzovali, podněcovali a bystřili. Za druhé chceme, aby všichni byli vzděláni ke všem ctnostem, také ke skromnosti, svornosti a vzájemné úslužnosti. Nesmějí tedy být od sebe odtrhováni tak brzy a nesmí být některým podávána příležitost, aby se sobě líbili nad jiné a aby pohrdali jinými vedle sebe.“                                      
Idea školy obecné (J. A. Komenský)

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.